Про Інкотермс® 2020

ICC Incoterms 2020 Logo Color RGB 290x80

Нове видання Incoterms® 2020 було представлно Міжнародною торговою палатою (МТП) з нагоди святкування  свого Сторіччя у 2019 році. Як зазначається МТП  - новітнє видання правил Incoterms® допоможе підготувати бізнес до наступного століття глобальної торгівлі.

Видання 2020 року доступне на багатьох мовах світу, в тому числі і українською. Для отримання додаткової інформації стосовно офіційного видання  Incoterms® 2020 зверніться до Украінськошо національного комітету МТП в Україні (УНК МТП).

Офіційне у видання Інкотермс® 2020 в Україні можна замовити та придбати в друкованому  форматі.

Національними комітетами  по всьому світу організовуються  навчальні семінари для роз'яснення та популяризації використання правил Інкотермс®. В МТП є навіть відповідний онлайн-курс та програма сертифікатів.

МТП востаннє оновив правила Incoterms® у 2019 році, що відобразилося у новій його редакції - Incoterms® 2020. Хоча Incoterms® 2020 є найбільш актуальною версією торгових умов, тим не менш попередня редакція Incoterms® 2010 залишається діючою, і її можна як і раніше використовувати в умовах поставки міжнародних і інших угод.

В редакції правил Інкотермс® 2020 залишилось 11 базисних термінів, як і в Інкотермс® 2010, але термін  DAT (Delivered at Terminal / Поставка на терміналі) замінено на DPU  (Delivered at Place Unloaded / Поставка в місці з розвантаженням).

Що стосується змісту, в Інкотермс® 2020  внесено декілька істотних змін, зокрема:

  • різні рівні страхового покриття в CIF і CIP: продавець буде зобов'язаний за свій рахунок забезпечити страхування вантажів на умовах CIF і CIP, однак, на відміну від Інкотермс® 2010, ці дві умови поставок передбачатимуть різні мінімальні страхові покриття;
  • включення вимог, пов'язаних з безпекою: вимоги при перевезенні вантажів (в рамках договору купівлі-продажу) тепер включені в правила А 4 і А 7 кожного терміну Інкотермс® 2020;
  • термін FCA передбачає нову опцію для товарів, що реалізуються відповідно до FCA  і призначених для морських перевезень (в контейнерах), що стосується можливості відачі бортового коносамента безпосередньо продавцеві. У той же час продавець зобов'язаний передати даний бортовий коносамент покупцеві. Зазвичай це робиться через банки-учасники;
  • перейменування DAT в DPU (Delivered at Place Unloaded - Поставка в місці з розвантаженням). Це означає, що в майбутньому будь-яке (узгоджене) місце може бути місцем призначення.

Щоб дізнатися більше про еволюцію правил Incoterms®, відвідайте розділ Історія правил Інкотермс.